5/5 (2)

Svět, kde se seriál odehrává, obývají nejen podivuhodná zvířata, ale samozřejmě i lidé rozdělení do čtyř národů podle čtyř živlů, které někteří vyvolení dokáží pomocí zvláštního bojového umění ovládat. Tak tu máme Vodní kmeny (Water Tribes), Království země (Earth Kingdom), Vzdušné nomády (Air Nomads) a konečně Národ ohně (Fire Nation). Právě ten vede již sto let ničivou válku proti třem ostatním národům a jeho konečné vítězství je na dosah. Jediný, kdo by mohl nastolit znovu mír, je Avatar – věčně se převtělující vládce všech čtyř živlů. Jenže jeho nynější inkarnace je jenom dvanáctiletý kluk Aang, poslední žijící Vzdušný nomád. Právě on má před sebou dlouhou cestu za poznámím tajemství všech živlů, aby se stal plnohodnotným Avatarem a znovu nastolil rovnováhu ve světě. Naštěstí má věrné společníky z Vodních kmenů – mladého válečníka Sokku a jeho sestru Kataru, která se učí umění svého národa ovládat vodu. Po jejich stopách ale jde ctižádostivý princ Národa ohně Zuko a po cestě číhají i jiná mnohá nebezpečí.

 1. Chlapec v ľadovci
 2. Návrat Avatara
 3. Južný Vzdušný Chrám
 4. Bojovníčky z ostrova Kyoshi
 5. Omashský Kráľ
 6. Uveznení
 7. Svet duchov
 8. Avatar Roku
 9. Zvitok Ovládania Vody
 10. Jet
 11. Veľký Predel
 12. Búrka
 13. Modrý Prízrak
 14. Veštkiňa
 15. Bato z Vodného Kmeňa
 16. Dezertér
 17. Severný Vzdušný Chrám
 18. Majster Ovládania Vody
 19. Obliehanie severu 1.
 20. Obliehanie severu 2.
 21. Avatarský stav
 22. Jaskyňa dvoch milencov
 23. Návrat do Omashu
 24. Bažina
 25. Deň Avatara
 26. Slepá Banditka
 27. Osirelý Zuko
 28. Hon
 29. Trpké úsilie
 30. Knižnica
 31. Púšť
 32. Hadí priesmyk
 33. Vŕtací stroj
 34. Mesto hradieb a tajomstva
 35. Príbehy z Ba Sing Se
 36. Appove stratené dni
 37. Jazero Laogai
 38. Kráľ Živlu Zeme
 39. Guru
 40. Križovatka osudu
 41. Prebudenie
 42. Čelenka
 43. Pani s hlinkou
 44. Sokkov majster
 45. Pláž
 46. Avatar a Pán ohňa
 47. Utečenkiňa
 48. Odvrátená strana mesiaca
 49. Nočné mory a bdelé snenie
 50. Deň čierneho slnka – Invázia
 51. Deň čierneho slnka – Zatmenie
 52. Západný vzdušný Chrám
 53. Majstri ovládania ohňa
 54. Vriaca skala 1.
 55. Vriaca Skala 2.
 56. Južný nájazdníci
 57. Divadelný spolok Lávového ostrova
 58. Sozinova Kométa 1. – Kráľ Fénixa
 59. Sozinova Kométa 2. – Starí Majstri
 60. Sozinova Kométa 3. – Priamo k peklu
 61. Sozinova Kométa 4. – Avatar Aang 
 

Prvá kniha Avatara nás zoznamuje so svetom a s Aaangom, so základnými princípmi a jeho priateľmi. Prvá kniha je hravá a humorná. Počas všetkých 20 dielov spoznávame množstvo postáv, Aang pomáha a učí sa a záver nás prevedie dosť veľkým finále. Ide o prvých 20 dielov, označených ako Kniha Voda.

Avatar Kniha Voda Obal DVD

Druhá séria s názvom “Zem” je už podstatne serióznejšia a naplno nás vsádza do príbehu, kde bude Aangova úloha kľúčová. Pribudnú nové postavy, najmä Dove, ktorá naučí Aanga ovládať zem. Ide o zhodne 20 dielov v dĺžke asi 23 minút každá.

  kniha_zem  

Tretia séria s názvom “Oheň” je najdospelejšia a dá sa povedať, že celý dej vrcholý. Celá séria sa už prakticky odohráva v Zemi Ohňa, kde sa bude rozhodovať o osude sveta. Ide o 21 dielov úžasného seriálu.

    kniha_ohen  

Keďže seriál je originálnym dielom produkcie americkej káblovej televízie Nickelodeon, dabing pochádza od jej dcérskej verzie v čechách a na slovensku. Každý diel má priemerne 20 minút. Spustením súhlasíte s autorskými právami TV Nickelodeon, a teda že pozeráte iba v prípade, že vlastníte zakúpenú kópiu na DVD/digitálne.

 
avatar legenda o aangovi cz
avatar legenda o aangovi cz

Gwaihir csfd.cz

Skoro bych nevěřil, že v mém věku mě ještě dokáže tak nadchnout nějaký animovaný seriál, ale stalo se a jsem tomu skutečně velice rád. Poslední vládce vzduchu je totiž nádherným vyprávěním o strastiplné cestě poznání, nacházení vnitřní rovnováhy a naplnění osudu. Příběh se vyvíjí postupně od jednoduchého základu hravých příhod přes pozvolné rozšiřování hlavních i vedlejších dějových linek až k poměrně rozsáhlému a úžasně propojenému celku, v němž do sebe všechno perfektně zapadá a v jehož světle mají prakticky všechny události a činy svůj smysl. Kromě toho se navíc jedná o velmi propracovaný kousek rovněž z hlediska pozadí a mytologie světa, ve kterém se odehrává a skýtá tak mnohá překvapení i nemálo námětů k užitečnému zamyšlení. Ovládání živlů pomocí pohybových cvičení je velmi nápadité a větší souboje nebo bitvy jsou mnohdy dech-beroucí. Je prostě skvělé nechat se unášet tím rozmanitým světem čtyř národů na hřbetě létajícího bizona a prožívat všechna ta dobrodružství vzbuzující místy opravdu silné emoce všeho druhu. 100 %

Avatar: Legenda o Aangovi CZ

Aký dobrý je tento obsah?