10 Najlepších anime podľa MyAnimeList.net

Anime v tomto playliste sú zoradené v poradí, v akom sú na stránke MyAnimeList.net v zozname podľa obľúbeností. Vyberali sme anime, ktoré sú vidané do roku 2016, kedže tie z roku 2017 ešte nemajú stabilné hodnotenia a tak nie sú ešte dostatočne preverené. 

1. Full Metal Alchemist: Brotherhood

Full Metal Alchemist: Brotherhood
93%

Komplexnosť príbehu, deja, animácie, scén, emócií. Dokonalé anime. Must see pre každého skutočného fanúšika animácie. 

2.Gintama

Gintama
92%

Animovaná paródia na mnoho žánrov anime. Vo svete veľmi obľúbená, získala štatút legendy. 

3.Steins;Gate

Steins Gate
91,5%

Komplikované a zložité anime, rozhodne nie pre každého. Veľmi kvalitné príbehovo a z pohľadu plynutia deja. Na záver s veľkým prekvepaním. Vytvorené na základe hry pre Playstation.

4. HunterXHunter

Hunter X Hunter
91%

Vrchol shounenu ako žánru. Dokonale napísaná manga a podobne dobré anime. Výborné po všetkých stránkach. 

5. Clannad: After Story

Clannad: After Story
90%

Clannad je príbeh o dospievaní a o živote. Rozpráva príbeh dvoch mladých ľudí, ktorí práve skončili strednú školu a rozhodujú sa, ako ďalej pokračovať. Spolu prežívajú život, ktorý je často ako jazda na horskej dráhe, veľa dobrých chvíľ avšak mnoho aj tých zlých. S odhodlaním a vzájomnou podporou ale dokážu prekonať všetky ťažkosti. Kritikmi oceňované anime, musíte vidieť najmä ak ste fanúšikom romantiky.

6. Code Geass: Hangyaku no Lelouch R2

Code Geass: Hangyaku no Lelouch R2
89%

Kvalitné anime z prostredia Japonska budúcnosti. Vyniká najmä dejom, postavami a celkovo komplexnosťou. Miesi sa v ňom politika, pomsta a rôzne ďalšie veci. Fanúšikovia na tomto anime oceňujú najmä jeho dynamickosť.

7.Made in Abyss

Made in Abyss
89%

Zaujímavé dobrodružstvo, fungujúce postavy a vzťahy medzi nimi, kvalitná animácia v akčných scénach. Made in Abyss je anime o ,,diveroch”, ktorý sa ,, ponárajú do priepastí” kde nachádzajú rôzne bytosti z dávnych časov. Veľmi kvalitné dielo v každej rovine. Autori využili chibi štýl, čo môže zmiasť. Stále je však anime určené primárne dospelému divákovi. 

8.Shigatsu wa Kimi no Uso

Shigatsu wa Kimi no Uso
88%

Umelecký shounen. Trochu romantika, príbeh o klaviristovi, ktorý po smrti mami stratil hudobný sluch. Rozpráva o jeho ceste späť. Toto anime Vám alebo sadne alebo mu vôbec nebudete chápať. Ak máte radi melanchóliu, drámu a hudbu, je to pre Vás. 

9. Cowboy Bebop

Cowboy Bebop
88%

Legenda overaná časom a generáciami. Je rok 2071 a ľudia už kolonizovali vesmír. Bebop by sa dal nazväť atmosferickým anime, lebo jeho umelecké podanie je premyslené do posledného detailu. Nemusí Vám sadnúť hneď od začiatku, ale určite mu dajte šancu. 

10.Haikyuu!!

Haikyuu!!
88%

Haikyuu!! je anime o volejbali a volejbalovom tíme. Spadá do kategórie športových anime a spolu s Hajime no Ippo je aj ich najlepším zástupcom. Taktiež ma stúpajúcu tendenciu, čo znamená, že sa od prvej série iba zlepšuje. Ak hľadáte kvalitné športové anime, toto je odpoveď.